Yeni Örgü Bebek Battaniye Modelleri

yeni-orgu-bebek-battaniye-modelleri26

Bebek battaniye modeli hazırlamak isteyenler olabilir veya yeni satın almak isteyenler için derlediğim örnekleri beğeneceğinizi umuyorum. Aralarında kolay yapılan battaniye örnekleri de yer alıyor. Anlatımlı bebek battaniye yapımıyla alakalı çalışmaları sitemizde fazla fazla bulabilirsiniz.

Yeni örgü bebekler için battaniyeleri sizde tığ işi veya şiş işinden yapabilirsiniz. Hemen altta örnekleri inceleyerek nasıl yapıldıklarını çözebilirsiniz. Aslında bebek battaniyesi yaparken bir motif yapıp, aynı motiften birçok tane yapıp birleştirme işlemi yani dikerek oluşturulduğunu hepiniz bilirsiniz.

Ancak modelleri görünce bunu nasıl yapmışlar diye yine de insan incelemeden geçemiyor. Gördüğünüz bebek battaniyelerinde kare veya yuvarlak motifli çalışma yapılmış. Daha sonra motifler birbirine dikilmiş.

Motifli bebek battaniyeleri

Değişik örgü bebek battaniyesi yapmak için farklı fikirler ve yeni örnekler arıyorsanız da bunlar işinize yarayacak diye düşünüyorum. Ben daha önce tığ işi bebek battaniyesi çalışması yapmıştım. Hatta ilk sıradaki motifli bebek battaniyesini çok andıran güzel bir çalışma yapmıştım.

Yeni doğan bebeği olan bir arkadaşım için hazırladığım battaniyeyi çok sevmişlerdi. Ama ne hikmetse aynısını bir daha yapamadım yada yapmak istemedim. Çünkü ben bir şeyi yapınca aynısını ikinciye yapmakta ya zorlanıyorum ya da iştahım kaçıyor. Yani bir şeyi bir kere yapınca o ilk yaptığımız şey bize çok değerli geliyor. Ben kolay kolay örgü işlerimi paylaşmam. Yani yaptıklarımı birisine vermeyi sevmem. Ama verdiğim kişi özel olunca işler değişiyor. Üsteki örnekler arasında gözüme kestirdiğim ise beyazlı mavili kalpli battaniye örneği olup, yapılışını bulur bulmaz yapmaya başlayacağım. Beğendiklerinizi yoruma ekleyin üzerinde konuşalım hanımlar. İyi akşamlar.

source : https://www.pinterest.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*