Yeni Örgü Halı Modelleri

Yeni Örgü Halı Modelleri
Yeni Örgü Halı Modelleri

Farklı Örgü Halı örnekleri

Evlerde pek çok yerde standart halı kullanılır fakat değişik renklerde ipleri bir araya getirerek yeni örgü halı modelleri yaratmak da mümkündür. Neredeyse bütün ev kadınları örgü örmeyi bilir ve akşamları televizyon karşısına oturduklarında ellerinde mutlaka bir örgü işi olur.

Örgü kadınlar için bir hobidir ve aynı zamanda terapidir. Bu nedenle sık sık el işi dergileri karıştırılır ya da internet üzerinden ilgili aramalar yapılır. Yeni modeller öğrenmek ve yeni fikirler edinmek için baş vurulan bu yol sayesinde çeşitli örgü modelleri ile karşılaşılır ve bunların arasında örgü halı ya da paspaslar da yer alır.

Örgü halılarda tığ da kullanılabilir fakat şiş kullanarak çok daha değişik modeller yaratmak mümkün olmaktadır. Kadınlar yeni örgü halı modelleri yaratırken tercih ettikleri modele göre yün ve şiş seçimi yapmalıdır. Kalın yünlerle ve kalın şişle örülen halılar daha büyük olacaktır ve daha seyrek bir dokuma elde edilecektir.

Sıkı bir halı olması isteniyorsa şiş ölçüsü iplik kalınlığından ince olmalıdır. Örgü halılar yuvarlak ya da kare olabildiği gibi dikdörtgen olarak da hazırlanabilir. Parçalar ayrı örülüp sonradan birleştirilebilir. Sakallı ip kullanılarak örüldüğünde standart halılar gibi kabartmalı bir hava yaratır.

Çeşit çeşit desenlerde örülebilecek bu halılar ev dekorasyonuna bambaşka bir hava katacaktır. İnternet ürerinden çeşitli renklerde ve desenlerde örgü halı modelleri bulmak mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*