Yeni Rulo Kağıt Sanatı ve Yapılan Çalışmalar

Yeni Rulo Kağıt Sanatı ve Yapılan Çalışmalar
Yeni Rulo Kağıt Sanatı ve Yapılan Çalışmalar

Rulo Kağıdıyla yapılan çalışmalar

Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu rulosu kullanılan yeni rulo kağıt sanatı ve yapılan çalışmalar büyük beğeni topluyor. Bu teknik kullanılarak ortaya çeşitli ürünler çıkarılabiliyor. Bu sistemde yapılacak çalışmaya göre kullanılan rulolar el işi kağıtlarıyla kaplanabiliyor ya da boyanabiliyor. Kukla, kutu, kalemlik ve daha pek çok eşya yeni rulo kağıt sanatı ve yapılan çalışmalar ile yaratılabiliyor.

Çocuklara kukla çalışması yapmak oldukça basit ve ortaya gayet eğlenceli kukla bebekler çıkıyor. Bir tuvalet kağıdı rulosu alınıyor. Üst kısmından bir miktar boşluk bırakılıyor ve gerisi renkli el işi kağıdı ile kaplanıyor. El işi kağıdının fazlalıkları bir makas yardımıyla düzgünce kesilerek alınıyor.

Saç için kullanmak amaçlı olarak kalın ipler temin ediliyor. Renk seçimini kişi kendi arzusuna göre yapabilir. İki adet de kapak gerekiyor. Fazla büyük olmayan bir kavanoz kapağı ve bir meşrubat kapağı bu işi görüyor. Saç için temin edilen ipler iki eşit parçaya ayrılarak iki tutam oluşturuluyor.

Bu tutamlardan biri yapıştırıcı yardımıyla büyük kapağın bir yanına diğeri de diğer yana yapıştırılıyor. Rulonun el işi kağıdıyla kaplanmayan tarafında rulo çevresine yapıştırıcı sürülüyor ve içinde saç olan kapak yapıştırılıyor.

Kapağın üst kısmına ise ortalayarak meşrubat kapağı yapıştırılıyor. Gene el işi kağıdı yardımıyla iki göz ve düğme hazırlanıyor. Bunlar da rulo üzerine yapıştırılıyor ve kağıt rulodan kukla yapımı bitmiş oluyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*