YENİ UÇURTMA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

ucurtma-orgu-modeli

Uçurtma örgü örneği

Yeni bir örgü ve güzel bir örnekle yine beraberiz. Bugün sizlere güzel bir pazar günü keyif alarak öğrenip yapacağınız bir modeli sergilemek istedim. Arzu hanımın şaheserlerinden olup, uçurtma örgü modelinin nasıl yapılacağını öğreneceğiz. Modeli öğrenerek süveter örebilirsiniz. Kış ayının ortasındayız malum, havalar soğuk. Bu yüzden örgü kazak veya kalın kazak türü örgüler yapmak isteyenlerin işine yarayacağını düşündüğüm bir model.

ucurtma-orgu-modeli

Uçurtma adını örneğin bölük bölük uçurtma şeklini almasından alıyor. Uçurtmaya benzeyen öbekleri var. Örneği şiş işi yapıyorsunuz. Şiş işi uçurtma modelini kavradıktan sonra kazak yada örgü yelek yapımında da kullanabilirsiniz. Örgü bebek yeleği yaparak yeni doğan hanımları sevindirebilirsiniz.

Uçurtma modeli örgü

Uçurtma modeliyle lif yapılabileceğini de düşünüyorum. Altta anlatımından istifade ederek sizde çok güzel örgüler yapmayı bu örnek sayesinde öğrenebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlara da tavsiye ettiğim kolay ve keyifli örgüyle harika kazaklar, yelekler veya örgü süveterler de yapabiliriz diye düşünüyorum.

Modelin yapılışı zor değil. Uçurtma şeklinde gözüken görünümü ile yapacağınız bir hırka da yine sizi diğer hanımlardan farklı gösterecektir. Yapımı kolay olan çalışmayı yani modeli kavrayarak hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Bebek yeleği veya bebek hırkası yapacağınız zaman 1 gününüzü almayacak olan bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Yada kendinize kışlık yelek veya örgü hırkalar yapacağınız zaman da yine kullanacağınız güzel bir örnektir diyebilirim. Başka güzel örgülerde ve örgü modellerinde görüşmek dileğiyle hanımlar. İyi pazarlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*