YENİ VE FARKLI BİR BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yeni bir babet patik modeli yapımı

Kış için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir babet modeli yapımı göstermek istiyorum. Daha önce sizlerle farklı babet modelleri paylaşmıştım. Bugünde yine yapımı oldukça basit olan şık bir babet modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

Babet patikler genç bayanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Aslında tığ ile yapılan bu babet patikler basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken detay verilen sayılara ve model kurulumuna dikkat etmektir.

Babet patik modeli yapımı için öncelikle klasik bir tığ işi patik tabanı yapılmış. Bu tabanı yaparken her zaman yaptığınız bir taban modelini kullanabilirsiniz. Dilerseniz buradaki gibi 44 tane zincir çekip başlayabilirsiniz.

Burada çekilen 44 zincirin üzerine uç kısımda 23 trabzan yapılmış. Topuk kısmında ise 20 tane sık iğne yapılmış. Bu yapılan taban modeli 37-38 numara ayaklar için oldukça uygun.

Patiğin taban kısmı yapıldıktan sonra babet patiğin kenarlarının yapımına geçilmiş. Daha önce bu şekilde patik yapmayanlar videodaki anlatıma dikkat ederek modelin kurulumunu kolaylıkla öğrenebilir.

Burada gösterilen babet patik modelinin asıl detay kısmı ön tarafta yapılmış. Patiğin uç kısmında değişik bir görüntü oluşmuş. Bunun için de yine videoda verilen anlatıma dikkat etmelisiniz.

Babet patik modeli yapımı hem çok kolay olan hem de çok şık bir model. Kısa sürede bu patiği yaparak kış aylarında kullanmak için hazır hale getirebilirsiniz.

Babet patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YENİ VE FARKLI BİR BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YENİ VE FARKLI BİR BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YENİ VE FARKLI BİR BABET PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.