Youtube Shorts İle Aylık 10 Bin Dolar Kazanmak Fırsatı!

Youtube, en ünlü sosyal medya platformlarından biri, dolayısıyla adını bilmeyen yok. Ancak Youtube Shorts, çoğumuz için henüz bir muamma. Nedir bu Youtube’un yeni özelliği? Nasıl işliyor ve amacı nedir? En önemlisi de, getirisi nedir? Bu yazımızda bu soruları cevaplıyoruz.

Youtube’un Yeni Özelliği

Video yükleme ve izleme işlevli sosyal medya platformu olan Youtube’un yeni bir özelliği mevcut. Bu özellik, açıkça Youtube’un TikTok ve benzeri uygulamalarla rekabete girdiğini gösteriyor. Son dönemlerde oldukça popüler olan TikTok, kullanıcıların kısa videolar çekip paylaştıkları bir mecra. Youtube’un yeni özelliği olan Youtube Shorts da aynı algoritmaya sahip. Bu tarz bir güncellemeyi en son Instagram’da görmüştük. Reels adıyla Instagram’a gelen güncelleme, yine kullanıcıların kısa videoları kolajlayarak içerik çıkarmalarını sağlamaktadır. Dolayısıyla TikTok’un, pek çok sosyal medya platformuna esin kaynağı olduğunu söylemek mümkün.

Diğer sosyal medya platformlarının aksine, Youtube sık güncelleme yapan bir platform değil. Bu yüzden herhangi bir güncelleme olduğunda, adından uzun bir süre söz ettiriyor. Ancak Youtube Shorts’un, adından bu kadar söz ettirmesinin bir başka sebebi daha var. Sunduğu dudak uçuklatan miktarda para kazanma fırsatı!

Youtube Shorts’dan Para Kazanmak

Youtube’ın yeni özelliği sunduğu para kazanma fırsatı henüz gündemden düşmüş değil. Youtube içerik üreticileri olan Youtuberlar, bu özellikten en çok faydalanacak olanlar. Son zamanlarda çeşitli yabancı Youtuberların rutin videolar yerine Youtube Shorts videoları yayınladıklarını görmüş olabilirsiniz. Bunun çok bariz bir sebebi var: Kazanç. Protokole göre, bu uygulamaya içerik üreten Youtuberlar, ayda 10 bin dolara kadar para kazanabilecekler. Bu uygulamanın amacı, güncellemenin herkes tarafından tanınmasını sağlamaktır. Nitekim şu ana kadarki süreçte işe yaradığı da görülmektedir. Yüksek aboneli Youtuberların bu özelliği kullanmaları, diğer Youtube kullanıcılarını bu videoları izlemeye yönlendirmiştir.

Ancak Türk Youtuberlar bu ücretten faydalanamamaktadırlar. Belirli ülkelerdeki Youtuberlar bu uygulama üzerinden 10 bin dolara kadar varan para kazanma şansına sahiptirler. Bu ülkeler aşağıdaki gibidir:

  • Amerika
  • Meksika
  • Nijerya
  • Japonya
  • Rusya
  • Güney Afrika
  • Hindistan
  • Brezilya
  • İngiltere
  • Endonezya

Bu uygulamayı fırsata çevirerek siz de düşündüğünüzden daha fazla para kazanabilirsiniz. Devrin imkanlarından yararlanmak ve bu olanakları değerlendirmek size ayrınca avantaj sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu