YÜN İPTEN PONPON ASLAN YAPMAK


Sarkaç aslan süs nasıl yapılır

Yün ipten ponpon aslan yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli kendin yap çalışmasını seveceksiniz. Bu tür güzel çalışmaları daha önce de çoğu kez paylaşmıştım. Onları da inceleyerek harika ponpon süs çalışmaları yapabilirsiniz. Yün ipten aslan ponpon sarkaç yapıp çocuk odasına asabilirsiniz.

Galatasaray takımını tutuyorsanız, onların simgesi olan aslanın ponpon süsünü yapıp satarak para da kazanabilirsiniz. Bu tür ponpon süs çalışmaları her zaman talep görmüştür. Sitemizde ki diğer ponpon hayvan motif yapma çalışmaları hemen bu yazımın altından karşınıza çıkacak.

Onları da inceleyebilirsiniz. Anlatımlı kolay ponpon çalışmaları yapmayı arıyorsanız sitemizdeki diğer çalışmalara da mutlaka göz atmalısınız. Şimdi sizleri bu güzel ve kolay yapılan ponpon çalışmasının detaylı anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

Yün iple aslan sarkacı yapımı

Karton kullanarak yün ipi ponpon gibi yaparak aslan süse dönüştürebiliyoruz. Daha önce yün ipten ponpon yapmayı öğrenmiştik. Yapımı kolaydı ve herkes hemen hemen öğrendi. Ancak bu çalışmada farklı ipler kullanarak biraz ayrıntılı bir çalışma yapacağız. Yapılışı yine kartonla yün ipten ponpon yapımı gibi ilerliyor.

yun-ipten-ponpon-aslan-yapmak
yun-ipten-ponpon-aslan-yapmak

Biraz ayrıntı isteyen çalışmada aslan yapmak için renkleri iyi seçmeli ve ilgili kısımları atlamadan bağlamanız gerekiyor. Yün ip olarak sarı, kırmızı, siyah ve beyaz ip kullanarak aslan çalışmasını yapabilirsiniz. Ancak ben uğraşamam ve karıştırırım diyorsanız? benim gibi sizde sarı ipten ponpon yapıp, daha sonra üstünü boya ile süsleyebilirsiniz. Ben kolayına kaçtım ve öyle yaptım diyebilirim. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*