YÜN İPTEN PONPON KALP YAPMAK


Yün iple ponpon kalp yapılışı

Yün ipten ponpon kalp yapmak için paylaştığım bu güzel ve sevimli çalışmayı ben çok sevdim. İlk fırsatta da yapmayı düşünüyorum. Bu güzel kendin yap çalışmasında yün ip kullanıyorsunuz. Yün ipten ponpon yapmayı daha önce çatalla, kartonla ve değişik şekilde yapılışını gösteren çalışmalarla anlatmıştık.

Onlar da zaten hemen bu yazımın altından karşınıza çıkacak. Mutlaka bakın ve nasıl yapıldıklarını farklı yollardan da öğrenmeye çalışın. Bu güzel çalışma ile yün ipten kalp süs yapıp her yerde kullanabilirsiniz. Ponpon kalp süs çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Kalp şeklinde yün ipten ponpon yapıp sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Anlatımda mavi yün ip kullanılmış. Siz kırmızı veya pembe renkte yapabilirsiniz. Zorlanmadan yapabileceğiniz bir çalışmadır.

Ponpon kalp nasıl yapılır?

Ponpon yaparak kalp şeklini verebilir ve çeşitli süsleme çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Sarkaç süs yapıp oda kapısına da asabilirsiniz. Anlatımda mavi renkli yün iple yapılmış. Ama ben kırmızı yün ipten yaptım. Gerçekten kalp şeklinde kırmızı renk daha çok fark ediyor.

yun-ipten-ponpon-kalp-yapmak
yun-ipten-ponpon-kalp-yapmak

Sizde kırmızı veya pembe renk yün ip kullanabilir ve kalp şeklinde ponpon süsler yapabilirsiniz. Normal ponpon yaptıktan sonra kesim kısmında makas ile kırparak kalp şekline dönüştüreceksiniz. Bunun için epey ip gittiğini söylemek isterim. Sıkıca bağladıktan sonra kalp şeklini verebilir ve örgüleriniz için ponpon olarak kalp ponpon kullanabilirsiniz. Benzer çalışmalarda görüşmek dileğiyle hanımlar. İyi geceler.

kaynak : https://www.pinterest.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*