YÜN İPTEN PONPON PASPAS YAPMAK


Ponpon paspas nasıl yapılır

Yün ipten ponpon paspas yapmak için paylaştığımız bu güzel kendin yap çalışmasına benzer daha öne de çalışmalar paylaşmıştık. Ancak bu çok farklı ve güzel bir çalışmadır. Sizde evinizde yün ipten ponponlar yapıp paspasa dönüştürebilirsiniz.

Evde kolay paspas yapmak için sitemizde daha önce çok güzel ve kolay anlatımlar paylaşmıştık. Onları da inceleyebilir ve nasıl yapıldığını öğrendikten sonra harika paspas modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Hatta bu tür paspaslar yapıp satabilir ve para da kazanabilirsiniz.

Evde kolay ponpon paspas yapmak için sitemizde yer alan diğer çalışmaları da öğrenerek, kısa sürede evinizde boş zamanlarınızı değerlendirecek bu güzel ponpon çalışmalarını detaylıca öğrenebilirsiniz. Şimdi anlatımla sizleri baş başa bırakıyorum.

Yün iple ponpon paspas yapımı

Yün ip kullanarak ponpon yapmayı daha önce de öğreten paylaşımlarda bulunmuştum. Hatta yapımı çok kolay ve kısaca anlatmak gerekirse kartonla yada çatal kullanarak yapabiliyorsunuz. Sıkıca doladığınız yün ipleri yine tam merkez ortasından sıkıca bağladıktan sonra makasla yandan kesmeniz işlemi bitiriyor.

yun-ipten-ponpon-paspas-yapmak
yun-ipten-ponpon-paspas-yapmak

Paspas altındaki file delikli malzemeyi yapı marketlerden satın alabilirsiniz. Daha sonra yaptığınız değişik renkteki ponponları dikerek veya ipinden file örgüye geçirerek de paspas çalışmasını kolayca yapabilirsiniz. Ponpon paspas veya ponponlu resim çerçevesi olarak da yapıp kullanabilirsiniz.

Yün ipten farklı renkler kullanarak değişik ponpon topları elde edebiliyorsunuz. Sarkaç süs yapımında da kullanmıştık. Güzel bir çalışma ve yapmasanız bile öğrenmeniz gereken bir uygulama hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*