YUVARLAK KARTONDAN YÜN İPLE ÖRGÜ BİLEKLİK


Kolay bileklik nasıl yapılır

Yuvarlak kartondan yün iple örgü bileklik yapmak için paylaştığım bu güzel ve değişik kendin yap örgü bileklik çalışmasını sizde seveceksiniz. Yapımı zor olmayan çalışmada kartonu yuvarlak olarak kestikten sonra belirli kırtıklar sonrasında ipi dolayarak örgü bileklik çalışmasına başlayabilirsiniz.

Anlatımdan yararlanarak farklı renkteki iplerden harika takılar veya el yapımı bileklikler ortaya çıkarabilirsiniz. Anlatımlı kartondan yün iple bileklik yapma çalışması sayesinde bir nevi dokuma tezgahı mantığı ile bilekliği örerek ortaya çıkarıyorsunuz.

Yuvarlak karton kestikten sonra kertiklere ipi geçirip bilekliği örmeye başlayabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazın. Şimdi sizleri bu güzel ve keyifli el yapımı bileklik örme çalışmasının detaylı anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

Karton yardımıyla takı yapımı

Kartonu yuvarlak şekilde kestikten sonra ki bu kesme işlemini bardak kullanabilir veya tas kullanarak da yapabilirsiniz. Daha sonra eşit aralıklarla kertikler kesip, ipi ilgili bölümlere geçirerek örgü bilekliği yapacaksınız. Yaparken eğleneceğiniz bir çalışma ve ben yaparken ilk başta karıştırdım ancak sonra toparlayarak güzel bir bileklik yapabildim.

yuvarlak-kartondan-yun-iple-orgu-bileklik
yuvarlak-kartondan-yun-iple-orgu-bileklik

Yaparken döndürüyorsunuz. Biraz kafa karıştırıcı olabilir. Her kertik bir turda döndürülüyor ve ip ekleniyor. Zaten resimli anlatıma bakarsanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yaparken karıştırmamanız gerekiyor. Yoksa örgü bileklik ilmek atlamış gibi oluyor. Sıkı olması içinde en son bitince iyice bağlayıp bilekliği tamamlamalısınız. Örgü bileklik yapımında karton kullanarak yapılan bu güzel takı çalışmasının benzerlerini yine buldukça sizlere sunmaya çalışacağım. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.weibo.com/wodiy/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*