YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kırkyama lif modeli yapımı

Yeni ve farklı lif modellerinin yapımını sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı çok hoş ve gösterişli bir yuvarlak kırkyama lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Aşama aşama ilerleyen bu lif modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Yuvarlak kırkyama lif modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Burada model yapılırken gri, kırmızı ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Bu şekilde renkli ipler kullanarak model çok şık duracaktır.

Lif modeli yapılırken öncelikle her bir üçgen dilimi ayrı ayrı yapılıp daha sonra bu dilimler birbirleri ile birleştirilmiş. Bu nedenle de aşama aşama ilerleyen bir model.

YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kırkmaya lif modeli yapılırken öncelikle gri lif ipi ile üçgen dilim yapılmış. Bunun için 5 tane fıstık yapılıp modelin yapımına başlanmış. Daha sonra üçgen modelini oluşturmak için eksiltmeler yapılıp fıstıklar yapılmaya devam edilmiş.

Gri üçgen yapıldıktan sonra ise bu sefer kırmızı lif ipi kullanılarak etrafına iki tane daha üçgen dilimi yapılmış. Yine burada da fıstık modeli kullanılmış.

Yuvarlak kırkyama lif modelinde büyük bir üçgen dilimi oluşturmak için yapılan bu küçük üçgenlerin etrafına beyaz lif ipi kullanılarak yine fıstık modeli yapılmış. Bu şekilde eksiltmeler yapılarak büyük bir üçgen dilimi elde edilmiş.

Yapılan üçgen dilimin etrafına ise kenar süslemeleri yapıldıktan sonra ise bir dilim hazırlanmış olmuş. Daha sonra yeni bir dilim oluşturmak için gri lif ipi ile tekrar örülmeye başlanmış. Örülen bu yeni dilimde ilk yapılan dilim ile birleştirilip model oluşturulmuş. Burada anlatınca model zor gibi görünebilir ama videodaki anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

Yuvarlak kırkyama lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YUVARLAK KIRKYAMA LİF YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.