ZAMBAK ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Üç renkli zambak çiçeği lif modeli yapımı

Yeni ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere son zamanlarda sıklıkla gördüğüm zambak çiçeği lif modeli yapımın detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sunmak istiyorum.

Son zamanlarda farklı şekillerde gördüğüm zambak çiçeği lif modeli burada 3 farklı renkte lif ipi ile yapılmış. Buradaki modelde zambak çiçeğinin yaprak kısmı da yapılmış. Bazı modellerde ise yeşil ip ile yaprak kısmı yapılmıyor. Daha çok üst kısımdaki zambak modeli yapılıyor.

Benim size göstermek istediğim lif modeli ise 3 farklı renk ile yapılmış. Lif modelinin yapımında her sırada farklı bir model yapılıyor. İlk önce beyaz lif ipi ile zincir çekilip trabzanlar yapıldıktan sonra yeşil lif ipi ile yaprak kısımları yapılmış. Daha sonra ise beyaz lif ipi ile zambak modelinin olduğu kısım yapılmış.

Burada zambak modelin olduğu kısımda sadece trabzanlar yapılmış. Burada yarım ay şeklinde bir trabzan sırası yapılıyor. Bundan sonra ise bu zambak çiçeğinin arkı kısımda kalacak olan ve bu çiçeğin orta kısmında görünecek olan turuncu ip ile olan kısım yapılıyor. Bundan sonra ise yine beyaz lif ipi ile trabzanlar yapılarak en başa dönülüyor.

Zambak çiçeği lif modeli aslında basit bir model. Burada dikkat edilecek olan kısım her sırada farklı renkte bir ipin kullanılıp farklı bir model yapılması olacak. Zaten modeli yapmaya başlayınca eliniz alışacak ve kısa sürede bu lifi yapabileceksiniz.

Zambak çiçeği lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=gb_rX1cht9A

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ZAMBAK ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ZAMBAK ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ZAMBAK ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.