ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ VİDEOLU ANLATIM

Kolay tığ işi şal modeli yapımı

Yeni ve farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün tığ ile yapılan çok kolay bir şal modelinin yapımını detaylı anlatım olarak sizlere vermek istiyorum. Zincirli tığ işi şal modeli tığ ile örgü örmeyi bilen herkesin yapabileceği çok şık ve kolay bir model.

Kolay şal modelleri olarak sizlere daha önce farklı örnekler sunmuştum. Bugün yine tığ ile yapılan çok şık ve gösterişli bir şal modelinin yapımını göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapan ve kısa sürede birkaç farklı şal modeli yapıp çeyizi içerisine eklemek isteyenler bu şal modelinin yapımına göz atabilirler.

ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL

ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL

Şal yapılırken angora şal ipi kullanılmış. Sade bir şal ipi kullanılabileceği gibi simli olan iplerde tercih edilebilir. Şal modeli dikdörtgen şeklinde yapılmış. Uç kısımları için püsküller yapılarak süslemeler yapılabilir.

Şalı yapmak için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonra çekilen bu zincirler üzerine modelin kurulumu yapılmış. Burada model baştan sona kadar fıstıklar ve zincirler yapılarak ilerleniyor. Sadece video içerisinde verilmiş olan sayılara dikkat etmek gerekir.

ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL

ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL

Şal modelinin asıl kısmı belirli bir süre işlendikten sonra aradaki zincirlerin toplanması olacak. Burada zincirler toplanınca farklı bir görünüm oluşuyor. Videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz burada nasıl bir işlem yapıldığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Zincirli dikdörtgen şal modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.